Dujų įrangos montavimas Servise 007 į TFSI variklius

Dujų įrangos montavimas į FSI variklius

nuo / 0 Komentarai / 44746 Peržiūros / 13 kovo, 2011

Dujų įrangos montavimas į FSI variklius – FSI, TSI ir TFSI – šie vardai vis dažniau girdimi ir vis dažniau aptarinėjami bei matomi spaudoje, televizijoje ir jau naujuose automobiliuose. Šie varikliai iš esmės keičia savo veikimo principą pakeisdami kuro padavimo sistemą nuo jau įprasto kuro įpurškimo į įsiurbimo kolektorių prie konkretaus purkštuko ir tiksliai dozuojamo kuro bei labai tiksliu laiku paduodamo tiesiai į degimo kamerą. FSI variklių privalumas didesnė galia ir mažesnės kuro sąnaudos bei aplinkos tarša.

FSI varikliai

FSI varikliai jau yra montuojami naujuose automobiliuose ir jau tai daroma kuris laikas. FSI varikliai nuo paprastų skiriasi tuo kad naudoja aukštą spaudimą o kuro purkštukai stove ne įsiurbimo kolektoriuje prieš vožtuvus, bet tiesiai į degimo kamerą. Būtent toks FSI variklių konstrukcijos pokytis leido šiems varikliams išgauti daugiau galios sunaudojant mažiau kuro, tai buvo pasiekta dėl didelio slėgio siurblio kuris dozuoja kurą ypatingai tiksliai ir tam tikru metu, leisdamas išvengti kuro keliavimo laiko pro vožtuvų lizdus ir tiesiai patekdamas į degimo kamerą. Dėl didelio slėgio kuras įpurškiamas ypač smulkiomis dalelėmis ko pasekoje sudaromas idealus kuro ir oro mišinys.

FSI variklis ir dujų montavimas į FSI

FSI variklis ir dujų montavimas į FSI

Jei apibendrinant kalbėti apie FSI variklių techninius pranašumus tai jie būtų tokie:

  • Lyginant su paprastu benzininiu varikliu, sutaupoma iki 10-15 % degalų arba išgaunama didesnė galia sunaudojant tiek pat kuro;
  • Išmetamųjų dujų recirkuliacija sumažina kenksmingų medžiagų išmetimą į aplinką;
  • Degalus į degimo kamerą galima įpurkšti tiksliai nustatytu laiku dėl tikslaus purkštukų valdymo ir jų padėties tiesiai į degimo kamerą;
  • Variklio konstrukcija ir tikslus dozavimas leidžia išgauti ir užtikrinti variklio galią tiek prie mažų tiek vidutinių variklio sūkių;

FSI variklių veikimo principas demonstruojamas video medžiagoje žemiau:

https://www.youtube.com/watch?v=YzIIoP2dz8E

TFSI varikliai

Audi koncernas buvo patys pirmieji kurie suderino tiesioginį benzino įpurškimą su turbokompresoriumi masinėje automobilių gamyboje. 2.0 TFSI sėkmingai debiutavo 2004 metai Audi Sportback automobilyje. FSI technologijos ir turbo – tai tokia kombinacija kuri iš tiesų  leido panaikinti vieną seniausių problemų automobiliuose tai įsiurbiamo oro ir kuro temperatūros kilimą ir leido pašalinti įsiurbiamo oro karščio problemą  dėl to. Tai leidžia pasiekti ne tik aukštesnę kompresiją, bet ir pastebimai pagerina variklio efektyvumą, o tuo pačiu ir išsprendžia seną visų turbokompresorinių variklių problemą – smūgiavimo tendenciją esant aukštam įpūtimo lygiui.

Audi TFSI variklis

Audi TFSI variklis

Pasak informacijos surastos www.audi.lt portale – antros kartos 2.0 TFSI varikliai, kurie 2008 metais buvo pristatyti Audi A4, A5 ir Audi Q5, pasižymi pirmą kartą panaudotu išmetimo vožtuvų pakėlimo valdymu, naudojamu Audi vožtuvų pakėlimo sistemoje. Pastebimai pagerėjęs sukimo momentas leido sukurti naudingesnį sukimo momentą ir esant žemoms apsukoms bei pasižymėjo geresniu dinamiškumu. Kartu su dinamikos patobulinimais šios optimizacijos leido rinktis ir aukštesnius pavarų perjungimo santykius, o tai atitinkamai leido sumažinti ir degalų sąnaudas.

Audi 2.0 TFSI variklio video prezentacija:

https://www.youtube.com/watch?v=H-fij4bnmDw

TSI varikliai

TSI varikliai tai dar viena naujovė greitu metu pasiekianti masinį montavimą į naujus automobilius.  TSI tai naujo  „Volkswagen“ inžinierių nauja sudvigubinta oro pripūtimo technologija kuri sutrumpintai buvo pavadinta TSI. Automobilių variklių kūrėjams suderinti klasikinės išmetamųjų dujų turbinos galimybes su mechaniškai varomu kompresoriumi, kuris, esant net žemiems sūkiams, papildomai tiekia varikliui šviežią orą, taip pagerindamas sukimo momento charakteristikas ir padėdamas varikliui pasiekti daug didesnę galią, būtent dėl to jis ir pavadintas dvigubo oro įpūtimo technologija.

TSI variklio veikimo principo 3d animacija:

https://www.youtube.com/watch?v=JbFdaLVjXEg

TSI technologija ir nauja dvigubo oro sistema leido variklio darbo tūrį sumažinti iki 1,4l. ko pasekoje sumažėja degalų sąnaudos bei išmetamųjų dujų kiekis, o dvigubo pripūtimo technologija ženkliai padidina važiavimo dinamiką ir malonumą.

Dujų montavimas į FSI variklius;

Dujų įrangos montavimas į FSI variklius dar visai nesenai buvo tarsi TABU ir kūrėjai ilgai suko galvas kaip išspręsti šių variklių dujų montavimo problemas. Dėl FSI variklių konstrukcijos ir benzino purkštukų degimo kameroje, sumontavus dujų įrangą po tam tikro laiko buvo pastebėta kad benzinu automobiliai nebevažiuodavo dėl sudegusių, perkaitintų ir sugadintų benzino purkštukų. Taip nutikdavo todėl kad benzino purkštukai kurie yra degimo kameroje perkaisdavo ir sudegdavo nes nesiaušindavo purškiamu benzinu ir perkaisdavo. Norint išspręsti šią problemą teko kurti ir testuoti naują dujų įrangos sistemą kuri leistų tam tikrai laiko intervalais įjungti benzino purkštukus ir tam tikru metu suveikti pilnai jų darbo ciklui tam kad jie nesikištų ir neperkaistų. Būtent toks principas ir buvo taikomas bei testuojamos daugelio dujinės įrangos gamintojų pastaruosius metus. Pagaliau galime pasigirti jog tokią įranga jau parduodama ir testavimai baigti, todėl galima ją jau sumontuoti į tam tikrą FSI variklių grupę.

BRC dujų montavimas į FSI variklius;

BRC dujų įranga į FSI variklius

BRC dujų įranga į FSI variklius

BRC dujų įranga yra viena iš populiaresnių ir senesnių dujų įrangų, todėl natūralu kad jie vieni iš pirmųjų pratestavo ir paleido į masinę gamybą dujinę įrangą skirtą FSI varikliams. Deja ta įranga nėra universalus daiktas ir negali būti montuojama į bet kokius FSI variklius, tiesą pasakius konkrečiam varikliui yra konkreti įranga pateikiama konkrečiai dėžėje pagal tam tikrą variklio kodą todėl norint įsitikinti ar Jūsų automobiliui yra sukurta dujinė įrangą reikėtų žinoti savo automobilio variklio kodą ir patikrinti ar jis papuolą į šį dujų įrangos sąrašą pateiktą šioje nuorodoje:

BRC Direct tipo dujų įrangos variklių sąrašas į kuriuos Servise 007 galime montuoti BRC Direct dujų įrangą.

Sąrašą taip pat pamatysite paspaudę ant dujų įrangos paveiksliuko žemiau:

BRC Direct dujų įrangos montavimas Servise 007. Paspaudę ant paveiksliuko rasite nuorodą į failą kuriame bus pateiktas sąrašas automobilių ir variklio kodų į kuriuos šiai dienai galima sumontuoti BRC Direct dujų įrangą.

BRC Direct dujų įrangos montavimas Servise 007. Paspaudę ant paveiksliuko rasite nuorodą į failą kuriame bus pateiktas sąrašas automobilių ir variklio kodų į kuriuos šiai dienai galima sumontuoti BRC Direct dujų įrangą.

STAG dujų montavimas į FSI variklius;

Stag dujų įrangos kūrėjai taip pat nesnaudžia ir šiuo metu testuoja ir kuria dujų įrangą FSI varikliams. Šį mėnesį vykusioje parodoje pristatė STAG 400 DPI kuris ir bus montuojamas į FSI variklius, greitu laiku apie tai bus oficialiai paskelbta ir pateiktas sąrašas į kokius automobilius bus galima sumontuoti dujų įrangą. Kol kas šį prototipinį kompiuterį STAG 400-4 DI galite pamatyti žemiau pateiktose nuotraukose padarytose parodoje GASSHOW 2011 vykusioje Varšuvoje.

STAG 400 DPI kompiuteris skirtas FSI varikliams

STAG 400 DPI kompiuteris skirtas FSI varikliams

STAG 400 kompiuteris sumontuotas į 2.0 FSI variklį

STAG 400 kompiuteris sumontuotas į 2.0 FSI variklį

Stag dujinė įranga sumontuota į FSI variklį

Stag dujinė įranga sumontuota į FSI variklį

Stag 400-4 DPI, prototipas kuris greitu laikus bus prieinamas ir montuojamas į FSI variklius

Stag 400-4 DPI, prototipas kuris greitu laikus bus prieinamas ir montuojamas į FSI variklius

Jei žinote savo variklio kodą, galite taip pat pasitikrinti ar turėsite galimybę susimontuoti dujų įrangą į savo automobilį. Šioje nuorodoje rasite sąrašą visų Direct tipo variklių kuriems STAG turi paruošę dujų įrangos komplektus ir kuriems galime ją sumontuoti Servise 007.

Stag 400 DPI dujų valdymo elektronika kurią galime sumontuoti Servise 007. Paspaudę ant paveiksliuko rasite nuorodą į visų automobilių kuriems galime sumontuoti šią įrangą sąrašą;

Stag 400 DPI dujų valdymo elektronika kurią galime sumontuoti Servise 007. Paspaudę ant paveiksliuko rasite nuorodą į visų automobilių kuriems galime sumontuoti šią įrangą sąrašą;

Jei jūs važinėjate automobiliu su FSI varikliu ir domitės dujų įrangos sumontavimo galimybėmis, kreipkitės ir pakonsultuosime bei patarsime dėl įrangos montavimo ir pasiūlysime BRC arba STAG dujinės įrangos montavimo galimybes.

+370 678 59083

Related Posts