Flashlube vožtuvų tepimo sistema

Flashlube vožtuvų tepimo sistema

nuo / 0 Komentarai / 10458 Peržiūros / 5 vasario, 2011

Flashlube vožtuvų tepimo ir saugojimo sistema, daugelis apie tai girdėjo, bet kiek tai veiksminga, kaip dažnai naudojama ir ar verta keisti turbūt žino ne visi, pamėginsime papasakoti kas tai per vožtuvų lizdų saugojimo sistema, kaip ji montuojama, ar tikrai veikia praktikoje ir kur kreiptis norint susimontuoti flashlube vožtuvų saugojimo ir vožtuvų tepimo sistemą ir ar verta ją montuotis į konkretų automobilį.

Flashlube vožtuvų tepimo sistema

Flashlube vožtuvų sergėtojas – ar jis yra būtinas?

Flashlube buvo kurtas tam kad apsaugotų automobilio vožtuvus ir jų lizdus nuo pažeidimų kai automobilis dirba dujomis. Internete yra pateikiama daugelis sąrašų, oficialių ir ne kam yra rekomenduojama ši vožtuvų sergėjimo sistema o kam ne, bet realybėje praktika tokia kad be abejonės ji niekam nekenkia ir padėtu daugeliui automobilių, o kai kuriems automobilių varikliams vožtuvų sergėjimo sistema yra tikrai būtina.

JLM flashlube - vožtuvų tepimo sistema

JLM flashlube – vožtuvų tepimo sistema

Norint atsakyti į klausimą kodėl ši sistema yra būtina reikia pradėti gilintis į fizikinius kuro skirtumus tarp benzino ir dujų, jų savybės, degimo temperatūra, kaloringumas ir likutiniai degimo produktai iš esmės skiriasi. Automobilio varikliui dirbant dujomis degimo kameroje pakyla temperatūra dėl dujų fizikinių savybių skirtumo. Priešingai nei benzinas dujos neaušina vožtuvų lizdų pro juos tekėdamos, taip pat jos sudega geriau nei benzinas ir nepalieka jokios apsauginės plėvelės kuri padeda degimo kameros karštį perduoti į cilindrą kuris paskui aušinimo sistemos dėka yra atvėsinamas.

Nesileidžiant per daug giliai į fizikinius skirtumus ir mokslinius tyrimus norime pabrėžti kad viena iš pagrindinių priežasčių kodėl reikia naudoti šią sistemą yra ta kad flashlube vožtuvų sergėtojas padeda sumažinti degimo kameros o kartu ir vožtuvų lizdų temperatūrą, tepa juos ir apsaugo nuo nuosėdų ir apnašų, sumažina kuro sąnaudas ir neleidžia vožtuvų lizdams “susėsti”.

https://www.youtube.com/watch?v=pk2WaTrvSlU
https://www.youtube.com/watch?v=5EMQxzUdwC4

Ar kenkia automobiliui darbas dujomis be flashlube vožtuvų sergėjimo sistemos?

Senesni automobiliai buvo gaminami kiek kitokiomis medžiagomis nei naujieji, todėl daugumai variklių, senesnių nei 10 metų ši sistemą nėra būtina nes praktika rodo kad vožtuvų lizdas yra padaryti iš kur kas karščiui atsparesnio metalo nei naujesnių automobilių. Žinoma darbas dujomis sausina degimo kamerą, kelia temperatūrą ir gali įtakoti vožtuvų darbą ir vožtuvų tarpelių dydžio kitimą ilgainiui, bet ne taip stipriai kaip jautresniuose automobiliuose kurių vožtuvų lizdai yra padaryti iš metalo kuris linkęs labiau į deformaciją. Tokie varikliai kaip Vtec, VVT-i  turėtų būti montuojami kartu su flashlube vožtuvų sergėjimo sistema. Automobiliai kurie nenaudoja vožtuvų sergėjimo sistemos ir turi rankiniu būdu reguliuojamus vožtuvų tarpelius privalo dažniau susireguliuoti savo automobiliams vožtuvų tarpelius nes jie ilgainiui „susėda“ ir tarpeliai mažėja, ko pasekoje tarpelis pasidaro per mažas ir pamažu slopsta automobilio trauka, o ilgainiui nesureguliuojant vožtuvų tarpelių galima pradeginti juos o tai kainuotų ir pinigus ir laiko.

Žemiau pridėtoje nuorodoje demonstruojamas vožtuvų lizdų susėdimas, kviečiame pasižiūrėti nes šioje video medžiagoje labai aiškiai parodoma problema ir jos pasekmės.

http://www.tunap.com/assets/flash/videos/TUNAP_LPG_Technology_GB.swf

Kaip veikia flashlube vožtuvų sergėjimo sistema?

Flashlube vožtuvų sergėjimo sistema veikia labai primityvių lašelinės principu. Variklio skyriuje yra sumontuojamas rezervuaras kuriame yra flashlube skystis bei reguliatorius, jo dėka yra sureguliuojamas tinkamas flashlube skysčio kiekis o jam pasibaigus skystis tiesiog papildomas. Flashlube skysčio užtenka pakankamai ilgai nes tiek kiek litrų dujų sunaudojate, tiek mililitrų skysčio turi suvartoti Jūsų automobilis, su sąlyga kad dozavimas yra tinkamas.

https://www.youtube.com/watch?v=wLP6CMGF1go

Flashlube skystis, kiek jo užtenka ir kaip teisingai jį dozuoti?

Flashlube vožtuvų tepimo skystis

Flashlube vožtuvų tepimo skystis

Flashlube vožtuvų sergėtojo skystis nėra brangus, litras jo kainuoja apie 60lt, o nusipirkti galima praktiškai kiekviena dujų servise ar dujinę įrangą montuojančiose ar parduodančioje kompanijoje. Kaip pirminis nustatymas, flashlube yra nustatoma apie 12 lašiukų per minutę varikliui dirbant laisvais apsisukimais. Toliau reikia stebėti, pravažinėti kaip atskaitos tašką 50 litrų dujų, per tą laiką flashlube vožtuvų sergėjimo rezervuare turėtų sumažėti 50ml skysčio, jei skysčio sumažėjo daugiau – reikėtų sumažinti skysčio padavimą vienu ar dviem lašeliais nustatant kaip pavyzdys 10 ar 14 lašų per minutę, taip per kelis kartus nustatant kad flashlube skysčio 100ml užtektų 100 litrų dujų. Dažniausiai lašelių kiekis per minutę būna nuo 9 iki 14os priklausomai nuo automobilio variklio tipo ir galingumo.

Labai svarbu naudoti tik originalų ir tam skirtą skystį, nemėginkite sutaupyti naudojant kažkokį kitokį tepalą ir kurti jį patys, tokie eksperimentai gali pasibaigti rimtais variklio gedimais. Flashlube originalaus skysčio galite įsigyti kiekviename dujas montuojančiame servise ar kompanijoje kuri prekiauja dujine įranga ir jos komponentais. Paprastai skysčio kaina yra apie 60lt už litrą.

Elektroninis Flashlube vožtuvų tepimo ir saugojimo įrenginys

Flashlube vožtuvų tepimo sistema su elektroniniu valdymu

Flashlube vožtuvų tepimo sistema su elektroniniu valdymu

Tam kad nereikėtų rankutėmis reguliuoti lašelių kiekio ir stebėti likutį, buvo sukurtos ir elektroninės sistemos kurios pačios dozuoja lašelių kiekį, deja praktikoje šios sistemos nepasiteisino nes dozavimas vykdavo chaotiškai visai neatsižvelgiant į tai kiek nustatoma, vieną kartą skysčio paimdavo kelis kartus daugiau nei reikia, o kai kada tiesiog neveikdavo ir sugesdavo dozavimo sistema aplamai, todėl visi brangesni elektroniniai flashlube vožtuvų saugotojai buvo pakeisti į mechaninius „lašelinės“ tipo.

Flashlube vožtuvų saugotojas - "lašelinė"

Flashlube vožtuvų saugotojas – “lašelinė”

Elektroniniai jie yra brangesni, tad jei dujų montuotojai siūlys sumontuoti elektroninius, mūsų patarimas būtų nemokėti papildomų pinigų ir susimontuoti rankiniu būdų reguliuojamus, laiko patikrintus vožtuvų saugojimo aparatus.

https://www.youtube.com/watch?v=1x-FIMZ2y8g

Kiek kainuoja Flashlube vožtuvų saugojimo sistema?

Mechaninė vožtuvų saugojimo sistema kainuoja apie 50€, paprastai komplektas sudaro patį įrenginį, montavimo instrukcijas ir 0.5l skysčio pirminiam naudojimui. Žemiau matote du pačius populiariausius flashlube komplektus kuriuos montuojame savo klientams kartu su dujų įrangos montavimu. Montuojantis dujų įrangą pas mus, flashlube vožtuvų sergėtojo montavimas kainuos 200lt kartu su jo pastatymu.

Išvados ir rekomendacijos

Daugelis vakarų šalių montuodami dujinę įrangą automatiškai į kainą skaičiuoja ir visiems be išimties stato vožtuvų sergėtojų sistemas. Tokia praktika taikoma matyt ne veltui, iš savo praktikos galime pasakyti kad sumontavus flashlube sistemas vožtuvų tarpelių nuokrypiai tikrai sumažėja, o klientai kurie su dujine įranga važinėja senai, ypatingai su senos kartos ir sena dujine įranga, dažnai reguliuodavo vožtuvų tarpelius, susimontavę vožtuvų sergėtojų sistemą tuos darbus atlieka kur kas rečiau arba aplamai pamiršta. Neoficialiais duomenimis flashlube netgi prailgina žvakių ir nuima apkrovimą aukštai įtampai, ypatingai rekomenduojama tiems automobiliams kurių aukštos įtampos laidai ir žvakės dažnai „pramušami“ ir automobilis pradeda trūkčioti.

Jei nuspręsite susimontuoti flashlube sistemą – kreipkitės, patarsime, o jei reikės ir sumontuosime flashlube vožtuvų sergėjimo sistemą į Jūsų automobilį.

Pavyzdžiai

Honda Accord vožtuvų tepimo sistemos montavimas į 2.0 Vtec variklį. Šis automobilis pasižymi vožtuvų “susėdimu” jei flashlube vožtuvų tepimo ir saugojimo sistema nėra montuojama.

Honda Accord variklio skyrius kuriam montuojama Flashlube vožtuvų tepimo sistema

Honda Accord variklio skyrius kuriam montuojama Flashlube vožtuvų tepimo sistema

Sumontuotas vožtuvų sergėtojas Honda Accord 2.0 Vtec automobilyje

Sumontuotas vožtuvų sergėtojas Honda Accord 2.0 Vtec automobilyje

Žemiau taip pat pridedame pavyzdį kaip yra sumontuojama dujinė įranga ir kartu pridedamas Flashlube vožtuvų sergėtojas Toyota Corolla VVT-i variklyje.

VVT-i variklis į kurį montuojama Flashlube sistema

VVT-i variklis į kurį montuojama Flashlube sistema

Norėdami susimontuoti vožtuvų tepimo sistemą savo automobiliuose tiek montuojant dujų įrangą Servise 007 tiek ją jau turėdami sumontuoti kreipkitės ir Servise 007 tą tikrai galėsite padaryti.

Visus susidomėjusius automobilių remontu ir informacija esančia Serviso 007 puslapyje kviečiame tapti mūsų Serviso 007 facebook paskyros draugais ir stebėti mūsų daromus darbus, foto ir video reportažus.

Taip pat kviečiame prisijungti ir prenumeruoti mūsų Serviso 007 Youtube video kanalą.

Related Posts