R1234yf pildymo jungtys variklio skyriuje

R1234yf ir R134A freono pildymas Servise 007

nuo / Komentavimas išjungtas įraše R1234yf ir R134A freono pildymas Servise 007 / 3298 Peržiūros / 4 birželio, 2020

Kondicionierių pildymas tiek naujiems automobiliams tiek ir seniems yra pakankamai jautri tema apie kurią vartotojai paprastai žino ne tiek daug. Šiame straipsnyje papasakosime ir aprašysime apie tai koks turi tvarkingas ir teisingas kondicionieriaus pildymas, kaip dažnai reikia pildyti kondicionierių ir kodėl tą reikia daryti pastoviai, ką privalu patikrinti pildant ar prieš pildant kondicionierių ir aplamai kuo skiriasi freonas kuris yra pildomas vienam ar kitokiam automobiliui, pakalbėsime ir apie r134a freono pildymą, o taip pat ir apie vis dažniau pasitaikantį r1234yf freoną kurį Servise 007 nuo šiol galime papildyti ir mes.

Kondicionieriaus pildymas Servise 007, R1234yf ir R134A freonų pildymas

Kaip dažnai reikia pildyti automobilio kondicionieriaus sistemą?

Yra nemažai informacijos kuri sklando internete apie tai kaip dažnai ir kodėl reikia pildyti kondicionierius, apibendrinant visą šią informaciją ir remiantis mokymų medžiaga bei sukaupta patirtimi paprastai klientams rekomenduojame kondicionieriaus pildymą ar aptarnavimą atlikti kas antrus metus jei tai yra vyresnis nei 5 metų automobilis, ir kiekvienais metais jei tai yra vyresnis nei 10 metų automobilis.

Neveikiantis automobilio kondicionierius
Neveikiantis automobilio kondicionierius

Keista kai pagalvoji juk namuose šaldytuvų mes nepildome kas metus ar kas antrus metus, bet automobilis dirba įvairiausiomis sąlygomis ir orais ir sistema pastoviai patiria visokiausių išbandymų, todėl darydami kondicionieriaus sistemos aptarnavimą, pajungdami pilnai automatinę kondicionieriaus aptarnavimo stotelę mes išsiaiškiname labai daug dalykų, tokių kaip:

  1. Ar teisingai dirba esama kondicionieriaus sistema, kokį slėgį kelia kompresorius aukšto spaudimo zonoje ir kokį kelia žemo spaudimo zonoje, slėgių diagnostika, kondicionierių specialistui gali pasakyti labai daug ir apie problemas ir net apie tai ar sistemoje pakanka ar net galimai yra per daug freono, kas taip pat atsitinka kai sistemą pildo nekvalifikuoti meistrai arba su prasta įranga;
  2. Ar sistema kondicionieriaus aplamai yra sandari;
  3. Kiek konkrečiai šaldo kondicionieriaus sistema automobilio viduje, pamatuojame temperatūrą ir galime taip pat padaryti išvadas apie galimas problemas ir jų sprendimus, kartais problema būna ne pačiame kondicionieriuje, o tiesiog oro srauto trūkume dėl užkimšto salono filtro;
  4. Padarydami aptarnavimą mes ištraukiame galimai esančią drėgmę sistemoje kondicionieriaus, pasveriame ištrauktą freoną ir supilame jo tiek kiek joje turi būti supildami naują alyvą ir UV dažus kurie padeda aptikti nesandarumus;

Būtent dėl šių priežasčių mes rekomenduojame kondicionieriaus sistemos aptarnavimą daryti jei ne kas metus tai kas antrus, taip turime maksimaliai efektyviai veikiančią sistemą kuri ir optimizuoja kuro sąnaudas, nekaista daugiau nei to reikia kompresorius ir viskas tarnauja taip kaip turi tarnauti.

Kaip sužinoti koks freonas yra mano automobilio sistemoje?

Freonai automobiliuose, jau nesileidžiant į labai senus kuriuose buvo dar kitokie jie, iš esmės yra naudojami dviejų tipų: r134a ir naujesniuose automobiliuose r1234yf. Freonas naudojamas automobiliuose paprastai būna pažymėtas specialiose informacinėse lentelėse kuriose būna nurodomas tiek freono tipas tiek ir kiekis kuris turi būti pildomas.

R1234yf freono informacinė lentelė variklio skyriuje
R1234yf freono informacinė lentelė variklio skyriuje
R134a freono informacinis lipdukas variklio skyriuje
R134a freono informacinis lipdukas variklio skyriuje

Jei tokios markiruotės nėra ar rasti nepavyksta, spręsti galima ir pagal jungtis, r134a ir r1234yf jungtys yra kitokios, todėl ir freonas pildomas ir įranga yra naudojama kita.

R1234yf pildymo jungtys variklio skyriuje
R1234yf pildymo jungtys variklio skyriuje
R134a pildymo jungtys variklio skyriuje
R134a pildymo jungtys variklio skyriuje

R134a freonas ir r1234yf freonas, kuo jie skiriasi ir kuo panašūs?

Freonų kaip šaltnešio dujų keitimą įtakoja iš esmės ekologiniai dalykai ir Europos sąjungos direktyvos, r134a freonas yra keičiamas nauju dėl to kad matuojant jo įtaką klimato atšilimui ir ozo sluoksnio kitimui ir buvo sukurtas ir pradėtas naudoti r1234yf freonas kuris yra net ne kelis o visus 1430 kartų švaresnis ir mažesnę žalą darantis mūsų gamtai freonas todėl ir pereiname mes prie vis dažnesnio naudojamo šio freono pamažu mažinant r134a freono naudojimą. R1234yf freonas yra naudojamas didesnėje dalyje automobilių kurie gaminami ir yra naujesni nei 2016 metų.

Globalinio atšilimo indekso skaičiai ir freonų palyginimas
Globalinio atšilimo indekso skaičiai ir freonų r134a ir r1234yf palyginimas

R134a freono pildymo kaina Servise 007

Kondicionieriaus pildymas Servise 007 nėra brangus ir šiuo metu skaičiuojamas tokiu principu – pati pildymo procedūra, nauja reikalinga alyva ir UV dažai kainuoja 15€, o kiekvienas 100 gramų freono kurio reikia tam kad turėti tokį kiekį kurį yra nurodęs gamintojas kainuoja 5€. Kainos nurodytos jau su PVM. Paimkime pavyzdį – sakykime Jūsų automobilyje freono kiekis sistemoje turi būti 450 gramų, stotelė iš traukia 250 gramų vadinasi trūko 200 gramų, mokate 10€ už freoną ir 15€ už pačia procedūrą, viso 25€. Norime pabrėžti kad dėl tam tikrų logistikos ir ekologinių reikalavimų freono kaina kinta ir apie esamas kainas visuomet siūlome pasitikslinti rezervuojant laiką kondicionieriaus pildymui kurį galite rezervuoti paskambinę +370 671 59550.

Chrysler Town And Country kondicionieriaus pildymas R134a freonu
Chrysler Town And Country kondicionieriaus pildymas R134a freonu

R1234yf freono pildymo kaina Servise 007

R1234yf freono pildymas Servise 007 yra brangesnis nei R134a ir kainuoja jis truputi kitaip, pati procedūra su specialia alyva ir UV dažais kainuoja 20€, o 100 gramų r1234yf freono kainuoja 20€, nurodant kainas su pvm. Reikia pabrėžti ir tai kad paminėtos kainos gali kisti, todėl visuomet kviečiu registruojant pildymo procedūrai pasitikslinti tuo metu galiojančias kainas, registruojame kondicionierių pildymui Servise 007 telefonu +370 671 59550.

R1234yf freono pildymas Servise 007

R1234yf freonas ir jo pildymas yra pakankamai brangus, na bent jau keletą kartų brangesnis nei jo pirmtako R134a todėl būtina įsitikinti ir būti tikriems kad sistema kurią pildysite yra sandari. Dažnai mūsų klientai atvažiuoja su automobiliais pirktais po avarijos, vis daugiau atsiranda ir profilaktiškai norinčių pasipildyti sistemą dėl juntamai prastesnio kondicionieriaus veikimo. Jei jau taip nutinka kad sistema kurioje turi būti R1234yf freonas yra tuščia, jokiu būdų nesiūlome iškarto sistemą pildyti – būtina atlikti sandarumo patikrą ir leisti sistemai pripildytai azoto iki 25 atmosferų slėgio pabūti bent kelias valandas kad įsitikinti jog nėra niekur nesandarių sistemų. Reikia paminėti ir tai kad net palaikius pusę dienos tokį slėgį, garantuoti kad sistema 100% sandari negalime nes veikiant sistemai, viena pusė atvėsta o kita kaista iki maždaug 70-80 laipsnių tad natūralu kad dėl temperatūrinių skirtumų gali atsirasti mikro įtrūkimai kurių testuojant net ir su dideliu slėgiu galime nerasti, tam ir pildome sistemas su UV dažais tam kad jei netyčia freonas dingtų – būtų galima su UV lempa surasti jo nutekėjimo vietas.

Primename kad kondicionieriaus pildymui registruojame telefonu +370 671 59550.

Kviečiame sekti mūsų darbus mūsų facebook puslapyje adresu http://www.facebook.com/automobiliuremontas

Related Posts