Kondicionieriaus radiatoriaus keitimas Servise 007

Kondensatoriaus keitimas

nuo / Komentavimas išjungtas įraše Kondensatoriaus keitimas / 4862 Peržiūros / 29 vasario, 2016

Kondensatoriaus keitimas -kondicionieriaus sistema automobiliuose yra sutverta taip kad kiekviena jų privalo turėti ir tikai turi vadinamą kondicionieriaus radiatorių ar kitaip kondensatorių. Kondensatorius jis lietuviškai pavadintas ne šiaip sau, o todėl kad būtent jo esmė ir yra kondensuoti iš esmės dujas ir paversti jas į skystą fazę, to virsmo metu kyla temperatūra, todėl ventiliatoriai ją numušinėja ir žemina, tad iš dalies jis atlieka ir radiatoriaus funkciją taip pat

Kondensatorius - kondicionieriaus radiatorius

Kondensatorius – kondicionieriaus radiatorius

Kondicionieriaus radiatorius arba kondensatorius

Kaip jau ir minėjome aukščiau – kondensatorius tai nepakeičiama kondicionavimo sistemos automobiliuose dalis. Žemiau pridėsime nuotrauką kurioje matysite visą schemą, nors ir primityvią, kaip veikia ir iš kokių komponentų sudaryta kondicionavimo sistema automobiliuose.

Kondicionieriaus veikimo schema

Kondicionieriaus veikimo schema

Kondensatorius yra komplektuojamas ir montuojamas automobilio priekyje, už jo paprastai stovi aušinimo skysčio radiatorius ir jau pačiame priekyje kondensatorius. Taip veikdami ventiliatoriai aušina ne tik radiatorių aušinimo bet ir kondensatorių. Pačių kondensatorių ar kondicionieriaus radiatorių būna tikrai labai įvairių formų ir konstrukcijų, keletas jų parodyta žemiau, bet nepaisant to jie visi atlieka vieną ir tą pačia funkciją, tai yra dujinės fazės freoną kondensuoja į skystą o šio proceso metu susidariusią šilumą atiduoda į aplinką.

Kondicionieriaus kondensatorius

Kondicionieriaus kondensatorius

Kondensatoriaus gedimai

Kondensatoriaus gedimai paprastai būna dėl keleto priežasčių – tai arba jie yra mechaniškai pažeidžiami ir pasidaro nebesandarūs, ko pasekoje pradeda leisti freoną ir šaldymo sistema nustoja ilgainiui veikti dėl per mažo freono kiekio sistemoje. Jei sistema šaldymo yra pildoma freonu su UV dažais tokius nuotėkius tikrai nesunku aptikti.

Prakiuręs kondicionieriaus kondensatorius

Prakiuręs kondicionieriaus kondensatorius

Leidžiantis kondicionieriaus kondensatorius

Leidžiantis kondicionieriaus kondensatorius

Jei ne mechaniniai kondensatoriaus pažeidimai tai jie paprastai dar prakiūra dėl to kad aliuminis oksiduojasi ir korėja – taip nutinka natūraliai dėl laiko faktoriaus, jų amžiaus, ir žinoma išorinių aplinkos veiksnių – tokių kaip barstoma druska žiemą, purvas, temperatūrų kaita ir panašūs dalykai. Kaip ir minėjome kondensatorius dažnai būna pačiame priekyje todėl ir sugeria viską kas papuola mūsų keliuose, o ilgainiui tai priverčia aliuminį oksiduotis ir jis pradeda daugelyje vietų leisti. Tokį kondensatorių geriausiai keisti tiesiog nauju.

Leidžiantis kondicionieriaus kondensatorius

Leidžiantis kondicionieriaus kondensatorius

Jei Jūsų automobilyje pradėjo leisti šaldymo sistemos radiatorius arba kondensatorius – kreipkitės, Servisas 007 padės pasirinkti tinkamą kondensatorių už patrauklią kainą.

Kondensatoriaus remontas

Kondensatorių remontas – tai taip pat įmanomas iš esmės dalykas. Suprasti ir patarti tik norime vieną dalyką – jei leidžia situacija, kondicionieriaus radiatorius nėra deficitas ir kaina yra įkandama – visuomet jį geriau keisti nauju. Jei jau nutinka taip kad kondicionieriaus radiatorių gauti labai sunku ar jis neprotingai brangus įvertinant visą automobilio vertę – tuomet žinoma galima mėginti jį tvarkyti. Paprastai reikia ištraukti visą freono kiekį ir jau tuomet išėmus kondensatorių ieškoti jo gedimų ir juos suvirinti.

Aliuminio, radiatorių virinimas

Aliuminio, radiatorių virinimas

Virinama radiatorius paprastai tose dirbtuvėse kur virina spalvotus metalus ir aliuminį, taip galima suvirinti radiatorių ir mėginti jį vėl naudoti – tik garantijos kad jis nepradės leisti kitoje vietoje jau turbūt nei mūsų servisas nei kiti servisai suteikti negalės. Reziumuojant – jei tikrai leidžia galimybės, tiek kondicionieriaus radiatorių tiek aušinimo radiatorių visuomet geriau keisti nauju.

Kondicionieriaus radiatoriaus, kondensatoriaus keitimas

Kondicionieriaus radiatoriaus arba kondensatoriaus keitimas nauju visuomet yra geresnis sprendimas nei jo tvarkymas ar virinimas. Kaip jau minėjome aukščiau, šis radiatorius dažnai būna automobilio priekyje, todėl tiesiog atėjus tam tikram laikui ir jo amžiui, jis pradeda leisti per keletą vietų ir dažnai remontas jo būna tik laikinas sprendimas. Kreipkitės į Servisą 007 ir mes mielai padėsime ir surasime Jums naują kondensatorių už tinkamą kainą, tikrai geriau kartą sumokėti ir turėti daiktą nei kas kartą pildyti sistemą kondicionieriaus, vėl ją remontuoti ir taip gaišti dar savo laiką, ypač tuomet kai kondicionieriaus tikrai reikia ir norisi jį naudoti.

Kviečiame prisijungti prie mūsų Serviso 007 Facebook draugų, o taip pat sekti mūsų Youtube video naujienas.

Related Posts