Variklio pagalvės keitimas Servise 007

Variklio pagalvių keitimas

nuo / 0 Komentarai / 40365 Peržiūros / 21 vasario, 2010

Variklio pagalvių keitimas Servise 007 – kur jos randasi ir kam skirtos variklio pagalvės, kada jas reikia keisti ir kaip atpažinti sugedusią variklio pagalvę? Būtent apie variklių tvirtinimo pagalves mėginsime padiskutuoti ir parodyti kam yra skirtos variklio pagalvės, kokios jos būna ir kaip atpažinti kad jau reikia keisti variklio pagalves ir kur variklio skyriuje jų ieškoti. Plačiau apie variklių pagalves, jų gedimus ir žala varikliui bei automobiliui skaitykite žemiau, supažindinsime su pagrindinėmis plyšusių variklio pagalvių pasekmėmis bei plyšimo priežastimis.

Variklio pagalvės – kas tai?

Variklio pagalvės tai detalės kurios laiko mūsų variklį pritvirtintą prie kėbulo variklio skyriuje, po variklio dangčiu ar kitaip tariant kapotu. Kiekvienas mūsų variklis prie skirtingų sūkių diapazono keičia savo padėtį, ypač tai aktualu kai apsukos staigiai kyla ir leidžiasi, tuomet labiausiai „dirba“ variklio pagalvės. Variklio pagalvės sudarytos iš guminio/tepalo vidaus kuris skirtas sugerti vibraciją, paprastai yra tarsi didelis sailentblokas kuris savo konstrukcijos dėka slopina vibraciją.

Žemiau pateikiame keletą variklio pagalvių nuotraukų tam kad būtų lengviau suprasti ir įsivaizduoti kokios jos konstrukcijos bei kaip veikia.

Variklio pagalvės - įvairių variklio pagalvių pavyzdžiai

Variklio pagalvės – įvairių variklio pagalvių pavyzdžiai

Variklio pagalvių būna labai įvairių dydžių ir konstrukcijų, vienos jos yra aliuminio korpuso, kitos metalinio, vienų pagalvių vidus yra presuojamas tarsi sailentblokai kaip kad parodyta nuotraukoje žemiau.

Plyšusi variklio pagalvė, greta naujas presuojamas variklio pagalvės vidus

Plyšusi variklio pagalvė, greta naujas presuojamas variklio pagalvės vidus

Variklio pagalvės – kaip atpažinti kada reikia jas keisti?

Variklio pagalvių gedimo priežasčių gali būti įvairių. Dažnai jos genda dėl padidėjusios variklio vibracijos, dėl amžiaus ar kitų mechaninių pažeidimų kurie padaromi keičiant variklio diržus ar keičiant variklius bei atliekant kitokį automobilio remontą priekinėje automobilio dalyje ar pakaboje.

Paprastai plyšusios variklio pagalvės pasižymi didele variklio vibracija. Vibracija yra juntama automobilio salone, kartais net dreba pavarų svirtis, o variklis staigiai akseleruojant ar liaudiškai sakoma „gazuojant“ ypač stipriai vartosi variklio skyriuje.

Žemiau video medžiagoje labai aiškiai parodyta kaip pažeistos ar suplyšusios variklio pagalvės neslopina variklio vibracijos ir neprilaiko variklio stabilioje padėtyje:

https://www.youtube.com/watch?v=C0pLF3FVBxI
https://www.youtube.com/watch?v=ktOC9YrByfQ

Kartais plyšusios variklio pagalvės perduodama vibraciją juntamą ne tik automobilio salone, bet net jaučiamą per pavarų svirtį salone kaip yra demonstruojama šioje video medžiagoje žemiau:

https://www.youtube.com/watch?v=MOTj0nzdpZ8

Žinoma tokios problemos netaisomos ne tik kad pažeis ir kitas variklio pagalves, bet apgadins ir kitas pakabos detales, suplėšys duslintuvo gofras ir gumas ar net plyš ir susidėvės vakuumo, kuro ar oro paėmimo šlangos variklio skyriuje kurios sukels daugiau problemų automobilio savininkui.

Žemiau demonstruojame video medžiagą kuriame matosi kaip stipriai vartosi variklis dėl suplyšusių variklio pagalvių, taip besivartantį variklį yra pavojinga eksploatuoti.

https://www.youtube.com/watch?v=RBXlcXfzSA4

Variklio pagalvių keitimas

Žemiau matome kaip atrodo plyšusios variklio pagalvės. Nuotraukose žemiau akivaizdžiai matoma plyšusi variklio pagalvės dalis, tokia variklio pagalvė padidina automobilio variklio vibraciją.

Plyšusi honda accord priekinė variklio pagalvė

Plyšusi honda accord priekinė variklio pagalvė

Greta šios plyšusios pagalvės turime palyginti naują variklio pagalvę kuri bus keičiame šiame honda accord automobilyje.

Plyšusi variklio pagalvė ir greta nauja variklio pagalvė

Plyšusi variklio pagalvė ir greta nauja variklio pagalvė

Matome, kad senoji variklio pagalvė yra visiškai išplyšusi ir pažeista, tokia automobilio variklio pagalvė yra visiškai sudėvėta ir neatlieka savo paskirties, laimei šiuo konkrečiu atveju likusios pagalvės dar yra geros būklės ir neleido varikliui stipriai judėti ir vibruoti.

Keičiant variklio pagalves, paprastai tereikia turėti pakankamai įrankių kurie leistų prieiti prie pagalvės varžtų ir juos atsukti. Kartais variklio pagalvės būna keičiamos presuojant vidurinę dalį, kartais yra keičiamos tik visos pagalvės. Žemiau demonstruojama keletą variklio pagalvių kurios kaip matome yra visiškai išplyšusios.

Plyšusi variklio pagalė - guminė dalis plyšusi

Plyšusi variklio pagalė – guminė dalis plyšusi

Plyšusi variklio pagalvė, vidus pagalvės visiškai atsisluoksniavęs ir suplyšęs

Plyšusi variklio pagalvė, vidus pagalvės visiškai atsisluoksniavęs ir suplyšęs

Žemiau matome lyg ir sveiką variklio pagalvės vidų, bet matome kad tvirtinimo varžtas yra nukrypęs nuo variklio pagalvės centro, taip leisdamas akivaizdžiai suprasti kad tokia variklio pagalvė neatlieka jau savo paskirties.

Plyšusi variklio pagalvė kurios centrinis tvirtinimas nesilaiko centre pagalvės

Plyšusi variklio pagalvė kurios centrinis tvirtinimas nesilaiko centre pagalvės

Reziume ir išvados

Pajutus vieną iš simptomų aprašytu aukščiau ar įtariant variklio pagalves – patariame jas pasikeisti ilgai nedelsianti ir nelaukiant. Kuo ilgiau yra netvarkomi automobilio gedimai, tuo daugiau detalių sugenda ir tuo brangiau kainuoja remontas. Jei nuspręsite variklio pagalves keisti patys, pasidomėkite ar tikrai yra parduodamų variklio pagalvių bei kokių įrankių reikės norint pakeisti variklio pagalvę. Kartais senesniems, retro automobiliams gauti variklio pagalvių naujų būna labai sunku ar brangu, tuomet rekomenduotume išimti seną variklio pagalvę ir ją restauruoti užpildant ją specialia guma arba pageidaujamo kiekio poliuretano guma. Jei tokios paslaugos sudomino – kreipkitės ir mes padėsime.

Žemiau pridedame variklio pagalvių nuotraukas, plyšusių variklio pagalvių keitimas ir pavyzdžiai.

Kviečiame prisijungti prie mūsų Facebook automobilių remonto puslapio ir sekti mūsų darbus, komentuoti ir diskutuoti apie automobilių remontą.

Kviečiame jungtis prie mūsų automobilių remonto video Youtube kanalo.

Variklio pagalvių keitimo darbams Servise 007 registruojame telefonais ir kontaktais nurodytais kontaktų puslapyje.

Related Posts