Vairo traukės antgalių keitimas Servise 007

Vairo traukių, antgalių, apsauginių gumų keitimas

nuo / 0 Komentarai / 19248 Peržiūros / 22 liepos, 2009

Vairo traukių, antgalių, apsauginių gumų keitimas – tai trys iš pažiūros skirtingos detalės bei visos jos apjungia mūsų automobilių vairo mechanizmą ir jos kaip ir kitos pakabos ar važiuoklės detalės turi būti tvarkingos juk mūsų automobilių vairo mechanizmas yra kone viena iš labiausiai tiesiogiai įtakojančių Jūsų saugumą elementų todėl vairo mechanizmą būtina turėti ir išlaikyti tvarkingą.

Šiandien parodysime ir papasakosime apie galimus vairo mechanizmo gedimus – vairo traukes bei vairo traukių antgalius ir jų keitimą, taip pat ir vairo traukių apsaugines gumas ir jų keitimą.

Galimi vairo mechanizmo gedimai

Nestabilus automobilis kelyje – pirmas „pavargusios“ ar sugedusios automobilio pakabos požymis – dažnu atveju kartu ir vairo mechanizmo gedimas. Jei pajutote kad kelyje automobilis nėra stabilus ar girdite bildėjimą iš automobilio priekinių ratų – suskubkite pasirodyti meistrams ir pasitikrinti automobilio pakabą ir vairo mechanizmą.

Dažniausiai pasitaikantys vairo mechanizmo gedimai aptariami žemiau.

Apsauginių vairo traukių gumų keitimas

Vairo kolonėlė, sukant vairą tiek į vieną pusę tiek į kitą pilnai išsitraukia į abi puses. Judančios dalys be abejonės yra tepamos specialiais skysčiais ir saugomos nuo išorinės drėgmės, žvyro ir purvo apsauginių gumų dėka. Apsauginės vairo traukių gumos dengia vairo kolonėlės traukes. Jų paskirstys yra išlaikyti ratus vienodame lygyje automobiliui judant aukštyn ir žemyn. Jos sudarytas iš metalo ir metalinio obuolio jo viduje – apskritimo kuris privalo standžiai judėti judant vairo kolonėlės traukėmis. Žemiau pateikiama fotografija kaip atrodo vairo kolonėlė, tiek viena tiek kita kolonėlės pusė yra dengta apsauginėmis gumomis, būtent jos ir dengia po jomis esančias vairo traukes.

Vairo kolonele - apsaugines vairo traukiu gumos

Vairo kolonėlė – apsauginės vairo traukių gumos

Vairo traukės apsauginės gumos būna tiek su alsuokliu tiek be. Čia neverta suklysti nes dažnai yra paimamos universalios vairo traukės apsauginės gumos kuriose nėra alsuoklių, ko pasekoje gumos dėvisi greitai ar net išsiverčia pilnai susukus vairą. Vairo traukių gumų alsuokliai sujungia traukės apsaugines gumas tarpusavyje, sukant į vieną pusę, viena pusė ištraukia orą iš priešingos pusės kuri tuo metu susitraukia, o kitu atveju, ji pučiasi nes į ją plūsta oras iš priešingoje pusėje esančios vairo traukės apsauginės gumos jai susispaudžiant. Dažnu atveju apsauginės vairo traukės gumos turi alsuoklius tuose automobiliuose kuriuose yra sumontuotas vairo stiprintuvas.

Vairo traukės apsauginė guma

Vairo traukės apsauginė guma

Žemiau pateikiama vairo traukių apsauginė guma kuri yra su alsuokliu, konkrečiai šioje nuotraukoje rodoma honda civic apsauginė traukės guma:

Vairo kolonele - trauke denganti apsaugine guma kartu su alsuokliu

Vairo kolonėlė – traukė dengianti apsauginę gumą kartu su alsuokliu

Vairo traukių keitimas

Žemiau pateikiamas video kaip juda vairo traukė, konkrečiu atveju pateikiama honda civic automobilio vairo traukė. Pastaroji vairo traukė buvo rasta kartu su suplyšusia tos pusės apsaugine guma, kuri buvo pilna vandens ir žvyro, ko pasekoje ji išsiklibino ir priekinis ratas turėjo didelį laisvumą o važiuojant didesniu nei 100 km/h greičiu, automobilis tapo nestabilus kelyje ir kelia tiesioginę grėsmę Jums ir Jūsų keleivių saugumui. Tokios būklės vairo traukė bildėdavo važiuojant per smulkias duobutes mieste.

https://www.youtube.com/watch?v=s5r50QB_nCg

Vairo traukės nuotrauka ir kaip ji atrodo matote žemiau pateiktoje nuotraukoje.

Vairo traukė

Vairo traukė

Vairo traukės antgalių keitimas

Žemiau yra taip pat pateikiamas vairo traukės antgalis, konkrečiai yra rodomas mazda 323f vairo traukės antgalis, japoniškas, 555 firmos. Šie traukės antgaliai yra vieni iš patikimiausių japoniškiems automobiliams ir būtent tokius mes rekomenduojame.

Vairo traukes antgalis mazda 323f automobilyje

Vairo traukės antgalis mazda 323f automobilyje

Žemiau pridedame video medžiagą kuriame matomas išklibęs vairo traukės antgalis, taip pat galime girdėti garsą kurį skleidžia sugedęs vairo traukės antgalis.

https://www.youtube.com/watch?v=uCvWYoguwqA

Tiesa norime pastebėti kad keičiant vairo traukės antgalius patartina turėti specialius jų nuėmimo įrankius tam kad nereikėtų ilgai plakti plaktukais ir kuvaldomis. Taip nuimant traukės antgalį galima pažeisti ir guminę apsaugą ir patį antgalį jei jo neketiname keisti nauju o tik išmauti keičiant kitas važiuoklės detales tokias kaip rato guolius, pusašio šarnyrus ar apatinius pakabos šarnyrus.

Žemiau video demonstruojame kaip paprasta atlikti tokius remontus turint tam specialiai skirtus įrankius.

https://www.youtube.com/watch?v=feKKmmSJ2ZA

Reziume ir išvados

Vairo mechanizmas yra svarbus jūsų automobilio saugumą užtikrinantis elementas – patarią šioje vietoje negailėti ir visuomet turėti patikimą, tvarkingą ir stabilų kelyje automobilį.

Jei įtariate vairo traukių ar matote suplyšusią apsauginę gumą – pasikeiskite ją tol kol nevėlu ir tol kol patekęs purvas nesugadino vairo traukės.

Kviečiame prisijungti prie mūsų Facebook automobilių remonto puslapio ir sekti mūsų darbus, komentuoti ir diskutuoti apie automobilių remontą.

Kviečiame jungtis prie mūsų automobilių remonto video Youtube kanalo.

Related Posts