Pradurto ar pramušto kuro bako remontas Servise 007

Pradurto kuro bako remontas

nuo / 0 Komentarai / 11189 Peržiūros / 3 sausio, 2010

Pradurto kuro bako remontas buvo labai paklausi paslauga ir tikrai ne retai tekdavo mūsų servise ją teikti, ypač niūriais ekonominės krizės metais kai kuro vagystės ypatingai buvo paplitusios. Pasikeitus kuro kainom ši tendencija tikrai sumažėjo, bet paklausa karts nuo karto vis dar yra ir pradurtus kuro bakus kartais tenka tvarkyti, nebūtinai jie pradurti būna siekiant pavogti kutą, kartais jie prakiūra tiesiog nuo aštraus daikto ar užvažiavus ant kokio nors pašalinio objekto.

Pradurtas kuro bakas

Pradurtas kuro bakas

Šioje skiltyje pamėginsime papasakoti kaip daryti jei taip nutiko, kur kreiptis ir kaip bent jau laikinai sustabdyti pradurtą ar prakiurusį kuro baką.

Pradurto kuro bako klijavimas, litavimas

Jei jau nutiko taip, kad jūsų kuro bakas buvo pradurtas ar kitaip prakiuro bei buvo išleistas ar ištekėjo kuras – visų pirma reikės bent jau laikinai sustabdyti kuro tekėjimą iš jo. Tam sustabdymui galima panaudoti tiek liaudies patikrintus metodus tiek modernesnius klijavimo metodus.

Liaudyje paplitę metodai yra ūkiškas muilas, jis tirpdomas rankose su vandeniu iki tol kol tampa lipnus kaip plastelinas, tuomet užklijuojama skylė – toks sprendimas yra net mūsų praktikoje išmėgintas ir tikrai veikiantis metodas.

Sekantis metodas yra plastelinas, jis taip pat puikiai tinka lopyti kuro bako skylėms, tiesa, tiek plastelinu tiek muilu reikia klijuoti sausą paviršių – plastelino specialaus kuro bako remontui šiuo metu galima rasti ir degalinėse, tik visos priemonės geriausiai limpa esant sausam paviršiui, jei įmanoma kad tą paviršių tokį pasiekti, galite pasikelti vieną automobilio ratą, taip sutaupysite kuro ir jis ne visas išbėgs, bet čia jau pagal situaciją.

Yra ir tokių priemonių kurios klijuojasi net esant bėgančiam kurui ir šlapiam paviršiui, tai kur kas šiuolaikiškesni ir specialūs kuro bakui skirti klijai, paprastai sudarytus iš dviejų komponentų. Juos galima net klijuoti ant drėgno paviršiaus tad jie puikiai tinka avariniam kuro bako taisymui ir klijavimui iki tol kol jis bus pilnai sutvarkytas.

Žemiau pateiksime pavyzdį kaip yra klijuojamas plastmasinis Volvo bakas kuris buvo pradurtas tam kad išleisti benziną.

Volvo automobilis su pradurtu plastmasiniu kuro baku

Volvo automobilis su pradurtu plastmasiniu kuro baku

Šio automobilio bakas pradurtas šone, todėl norėdami jį suklijuoti visų pirma turime pakelti mašinos šoną ir spaudinėjami baką išleisti likučius kuro tam kad paviršius nedrėktų, taip medžiagos kurias naudosime klijavimui sukietės geriau.

Sekantis žingsnis kurį reikia atlikti norint suklijuoti pradurtą kuro baką yra kruopščiai nuvalyti plastelino kuris buvo naudojamas laikinai sustabdyti tekėjimą likučius bei pašiaušti visą paviršių. Norėdami suklijuoti šį kuro baką naudosime medžiagas kurios parodytos žemiau – tai dvikomponentis greitai stingstantis plastelinas, stiklo audinys, specialus silikonas bei epoksidine derva atspari tirpikliams ir temperatūrai.

Medžiagos naudojamos pradurtam kuro bakui klijuoti ir remontuoti.

Medžiagos naudojamos pradurtam kuro bakui klijuoti ir remontuoti.

Pradžioje sušveistas paviršius yra klijuojamas plastelinu dvikomponenčiu o jo kantas su plastmase patepamas specialiu silikonu kad tikrai užsandarinti pilnai tarpą tarp plastelino ir plastmasės bei užtikrinti kad ji pilnai priglus prie kuro bako.

Pradurto kuro bako remontas - klijavimas dvikomponenčiu plastelinu atspariu tirpikliams ir kurui.

Pradurto kuro bako remontas – klijavimas dvikomponenčiu plastelinu atspariu tirpikliams ir kurui.

Prakiurusio, pradurto kuro bako klijavimas naudojant dvikomponentį plasteliną.

Prakiurusio, pradurto kuro bako klijavimas naudojant dvikomponentį plasteliną.

Palaikius reikiamą kiekį laiko pagal medžiagų instrukcijas tęsiame klijavimą, sustingusį plasteliną apklijuojame stiklo audiniu ir epoksidine derva, sudžiuvusį sluoksnį nudažome juodai ir jei yra galimybė palaikome pakeltą mašiną 24h prieš pildami į kuro baką kuro tam kad medžiagos pilnai sudžiūtų.

Kaip atrodo kuro bakas klijuojamas stiklo audiniu matome nuotraukoje žemiau:

Pradurto kuro bako klijavimas - stiklo audinio klijavimas

Pradurto kuro bako klijavimas – stiklo audinio klijavimas

Visa darbų galerija galite peržiūrėti iš žemiau pateiktų nuotraukų.

Reziume ir išvados

Ne visuomet pavyksta taip gan sklandžiai suklijuoti ar šaltai suvirinti kuro baką, dažnu atveju tenka kuro baką nuimti ir tik taip pavyksta pilnai jį užklijuoti ir sutvarkyti. Jei jau nutiktų taip kad bakas prakiurtų – turėkite omenyje kad plastelino specialiai skirto kuro bako remontui rasite tiek senukuose tiek daugelyje degalinių. Blogiausiu atveju pasinaudokite liaudies išmintimi tam, kad bent laikinai sustabdytumėt kuro tekėjimą ir galėtumėte pasiekti kelionės tikslą.

Kviečiame prisijungti prie Serviso 007 facebook paskyros kurioje aktyviai dedame mūsų padarytus ir atliktus remonto darbus, galime diskutuoti apie juos.

Taip pat kviečiame prisijungti prie Serviso 007 Youtube video paskyros kurioje yra kone 1000 įvairiausių video reportažų susijusių su automobilių remontu.

Related Posts